| Item Size | 24" |
|---|---|
| Pack Size | 48-piece bulk case |
| Total Pieces per Case | 48 |
| Case Weight | 20.88 lbs |
| Case Size | 19" x 17" x 22" |
| Theme / Design | Halloween |
| Features | Light-Up |
| Recommended Age | All Ages (3+) |
Wield eerie power with our Light-Up Expanding Skull Sword 24 Inch - 48 pcs Bulk! These plastic swords with a skull-themed handle light up and expand, perfect for interactive play, party favors, and Halloween prizes. Ideal for trick-or-treat and parties, they include 3 AAA replaceable batteries. Full case of 48 ships fast from ToyBarn.com, ideal for Halloween or Summerween. Ages 3+.